| Name : | NAGARAJAPPA HG |
| Age / Height : | 51years / 5ft 9in |
| Religion - Caste: | Hindu 2nd-Marrige |
| Subcaste: | SADHU LINGAYATHARU/SATTELARU |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | (DEGREE INCOMPLETE) |
| Working as - Working in: | | |
| Name : | NAGARAJAPPA HG |
| Marital Status : | Divorcee |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 9in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 9-6-1975 |
| Mother Tongue : | SRI DASHARATHA RAMESHWARASWAMY |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | AB +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 9-6-1975 |
| Caste : | Hindu 2nd-Marrige |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Don know |
| Nakshatra / Star : | Dont know |
| Place of Birth : | HUNASAGHATTA |
| Time of Birth : |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | SADHU LINGAYATHARU/SATTELARU |
| Education : | (DEGREE INCOMPLETE) |
| Working as : | |
| Working in : | |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | LATE. GAVIYAPPA(Alive) / |
| Mother's Name / Occupation : | LATE. DEVIRAMMA(Alive) / |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 30 to 35 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 3in |
| Caste : | Hindu 2nd-Marrige |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU EXCEPT |
| Education : | PUC/SSLC |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |