| Name : | Sunil Kumar H V |
| Age / Height : | 41years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu-SC caste |
| Subcaste: | Chaluvadhi |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE Mechanical PGDMM |
| Working as - Working in: | Deputy manager in Banknote paper mill India | MYSORE |
| Name : | Sunil Kumar H V |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 8-9-1985 |
| Mother Tongue : | Malathesha prasanna |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 8-9-1985 |
| Caste : | Hindu-SC caste |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Kanya (Virgo) |
| Nakshatra / Star : | Uttarabhadrapada |
| Place of Birth : | Bhadravathi |
| Time of Birth : | 10.33 am |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Chaluvadhi |
| Education : | BE Mechanical PGDMM |
| Working as : | Deputy manager in Banknote paper mill India |
| Working in : | MYSORE |
| Annual Income : | 9 lakh to 10 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Vasantha H(Alive) / Rtd VSL Bhardavathi |
| Mother's Name / Occupation : | Basamma(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 2 of 2 married |
| Looking Age : | 28 to 37 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu-SC caste |
| Sub caste : | Chaluvadhi |
| Education : | BE/ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |