| Name : | K.M. PRADEEP |
| Age / Height : | 28years / 5ft 8in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Panchamasali Lingayathru |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B.Com. Chartered Accountant |
| Working as - Working in: | Assistant Manager, Healthifyme Company | Bangalore |
| Name : | K.M. PRADEEP |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 8in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 14-11-1998 |
| Mother Tongue : | Sri Veerabhadreshwaraswamy |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 14-11-1998 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Kanya (Virgo) |
| Nakshatra / Star : | Uttarashada |
| Place of Birth : | Gubbi, Tumakur Dist. |
| Time of Birth : | 01:15 pm |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Panchamasali Lingayathru |
| Education : | B.Com. Chartered Accountant |
| Working as : | Assistant Manager, Healthifyme Company |
| Working in : | Bangalore |
| Annual Income : | 9 lakh to 10 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri J.V. Mohan(Alive) / Business |
| Mother's Name / Occupation : | Smt. Pallavi G.S.(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 23 to 27 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 4in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | |
| Education : | BE/MBA/MCA/ M.Com |
| Occupation : | Working |
| Annual Income : | Does not matter |