| Name : | SACHIN P.R. |
| Age / Height : | 31years / 5ft 9in |
| Religion - Caste: | Hindu - Sadu Lingayath |
| Subcaste: | Sadar Lingayath |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | M.Sc.,B.Ed. |
| Working as - Working in: | Physics Lecture, Sri Vijaya P.U. College, | Nyamathi, Davangere Dist. |
| Name : | SACHIN P.R. |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 9in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 17-7-1995 |
| Mother Tongue : | Basavanna |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 17-7-1995 |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Meena (Prisces) |
| Nakshatra / Star : | Uttarashada |
| Place of Birth : | Nyamathi |
| Time of Birth : | 07:00 pm |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Sadar Lingayath |
| Education : | M.Sc.,B.Ed. |
| Working as : | Physics Lecture, Sri Vijaya P.U. College, |
| Working in : | Nyamathi, Davangere Dist. |
| Annual Income : | 9 lakh to 10 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri Rajashekharappa(Alive) / Agriculturalist |
| Mother's Name / Occupation : | Smt Veeramma(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 2 married |
| Looking Age : | 25 to 28 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | Below 3ft 6in |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Sub caste : | Sadar Lingayath |
| Education : | ANY PG/ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |