| Name : | Gangadhar D (Vinay) |
| Age / Height : | 28years / 5ft 6in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Veerashaiva |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | M.Sc(Biotechnology) |
| Working as - Working in: | Pharma Company, Bangalore | BANGALORE |
| Name : | Gangadhar D (Vinay) |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 6in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 8-8-1998 |
| Mother Tongue : | Shri Bettada Bhaireshwara Swamy |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 8-8-1998 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Makara (Capricorn) |
| Nakshatra / Star : | Dhanista |
| Place of Birth : | Sakaleshapura |
| Time of Birth : | 4.10 P M |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Veerashaiva |
| Education : | M.Sc(Biotechnology) |
| Working as : | Pharma Company, Bangalore |
| Working in : | BANGALORE |
| Annual Income : | 2.5 lakh to 3 lakh |
| Father's Name / Occupation : | H.S. Dharmapal(Alive) / Retd Transport Department |
| Mother's Name / Occupation : | Shailaja(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 1 of 0 married |
| Looking Age : | 23 to 26 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Jangama |
| Sub caste : | Panchamasali Lingayathru |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |