| Name : | VEERESH. T. M |
| Age / Height : | 31years / 5ft 9in |
| Religion - Caste: | Hindu - Jangama |
| Subcaste: | BALEHONNURU PEETA |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | DIPLOMA CIVIL ENGINEERING |
| Working as - Working in: | Construction field c&a site engineer | DAVANGERE |
| Name : | VEERESH. T. M |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 9in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 19-8-1995 |
| Mother Tongue : | Kottureshwara Swamy |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 19-8-1995 |
| Caste : | Hindu - Jangama |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrishabha (Taurus) |
| Nakshatra / Star : | Rohini |
| Place of Birth : | davangere |
| Time of Birth : | veeresh |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | BALEHONNURU PEETA |
| Education : | DIPLOMA CIVIL ENGINEERING |
| Working as : | Construction field c&a site engineer |
| Working in : | DAVANGERE |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | panchkshryya(Alive) / Agricultural |
| Mother's Name / Occupation : | sudha(Alive) / housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 23 to 28 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 4in |
| Caste : | Hindu - Jangama |
| Sub caste : | JANGAMARU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |