| Name : | Madhu H V |
| Age / Height : | 27years / 6ft 1in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Veerashaiva Lingayathru |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B PHARMA |
| Working as - Working in: | MEDICAL REPRESENTITIVE | BANGALORE |
| Name : | Madhu H V |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Very fair |
| Height : | 6ft 1in |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Date of birth : | 27-3-1999 |
| Mother Tongue : | Jankaller |
| Complexion : | Very fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 27-3-1999 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Simha (Leo) |
| Nakshatra / Star : | Dont know |
| Place of Birth : | Challakere |
| Time of Birth : | 12PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Veerashaiva Lingayathru |
| Education : | B PHARMA |
| Working as : | MEDICAL REPRESENTITIVE |
| Working in : | BANGALORE |
| Annual Income : | 4 lakh to 5 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Vishwanath H(Alive) / Former |
| Mother's Name / Occupation : | Smt;Kavitha S(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 21 to 25 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | VEERAHAIVA LINGAYATHRU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |