| Name : | Halesh Chilurmatt |
| Age / Height : | 37years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | JANGAMARU/ UJANIPEETA |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | ITI/Diploma |
| Working as - Working in: | Pharmasy Disrubhuter(managere) | DAVANGERE |
| Name : | Halesh Chilurmatt |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 25-8-1989 |
| Mother Tongue : | Halsiddeshwara |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 25-8-1989 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Don know |
| Nakshatra / Star : | Mrugashira |
| Place of Birth : | Bhdravati |
| Time of Birth : | 2:50PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | JANGAMARU/ UJANIPEETA |
| Education : | ITI/Diploma |
| Working as : | Pharmasy Disrubhuter(managere) |
| Working in : | DAVANGERE |
| Annual Income : | 6 lakh to 7 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Shivmurthaiah CM(Not alive) / High School Principal |
| Mother's Name / Occupation : | M Rathnamma (Alive) / TEACHER Retaird |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 3 married |
| Looking Age : | 30 to 35 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Jangamaru |
| Education : | PUC |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |