| Name : | Siddaraju G.N |
| Age / Height : | 32years / 6ft 1in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Bestaru |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | M.TECH in Digital Electronics &communication |
| Working as - Working in: | Field Support Engineer In Hath Way Cables &DA to Com Limited | BANGALURU |
| Name : | Siddaraju G.N |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Very fair |
| Height : | 6ft 1in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 12-6-1994 |
| Mother Tongue : | Siddappaji &Doddammathaye |
| Complexion : | Very fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 12-6-1994 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Kumbha (Aquarious) |
| Nakshatra / Star : | Dont know |
| Place of Birth : | Manday |
| Time of Birth : | 2;30AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Bestaru |
| Education : | M.TECH in Digital Electronics &communication |
| Working as : | Field Support Engineer In Hath Way Cables &DA to Com Limited |
| Working in : | BANGALURU |
| Annual Income : | 4 lakh to 5 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Ningayya(Alive) / B.W SSB Nivrutti |
| Mother's Name / Occupation : | Jayyamma (Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 25 to 30 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Bestaru |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | 4 lakh to 5 lakh |