| Name : | Bharath,G,B |
| Age / Height : | 29years / 5ft 4in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE (Biotechnilogy) |
| Working as - Working in: | Vulnerability Management Analyst HCL Tech Banglore) | BANGALORE |
| Name : | Bharath,G,B |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 4in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 17-8-1997 |
| Mother Tongue : | Hemagiri Chennabasaveshwara |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 17-8-1997 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Dhanu (Sagittarious) |
| Nakshatra / Star : | Shravana |
| Place of Birth : | DAVANGERE |
| Time of Birth : | 6;45AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | BE (Biotechnilogy) |
| Working as : | Vulnerability Management Analyst HCL Tech Banglore) |
| Working in : | BANGALORE |
| Annual Income : | 10 lakh to 11 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri;Basavaraj(Not alive) / Business |
| Mother's Name / Occupation : | Srimati;Ratna B(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 26 to 28 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | BE/ANY DEGREE |
| Occupation : | Engineer |
| Annual Income : | Does not matter |