| Name : | Bheemappa |
| Age / Height : | 32years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu - Other |
| Subcaste: | Golla |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BA, Ded |
| Working as - Working in: | Police Constable at Davangere | DAVANGERE |
| Name : | Bheemappa |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Date of birth : | 1-6-1994 |
| Mother Tongue : | Bandravi Anjaneya |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 1-6-1994 |
| Caste : | Hindu - Other |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Don know |
| Nakshatra / Star : | Dont know |
| Place of Birth : | Mothala Kulate |
| Time of Birth : | 8PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Golla |
| Education : | BA, Ded |
| Working as : | Police Constable at Davangere |
| Working in : | DAVANGERE |
| Annual Income : | 6 lakh to 7 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri;Rajanna(Alive) / AGRICULTURAL |
| Mother's Name / Occupation : | Sri mati;Susheelamma(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 1 of 2 married |
| Looking Age : | 27 to 31 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 4in |
| Caste : | Hindu - Other |
| Sub caste : | Gollaru |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |