| Name : | Shalini B.K. |
| Age / Height : | 33years / 5ft 3in |
| Religion - Caste: | Hindu-SC caste |
| Subcaste: | |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | MCA |
| Working as - Working in: | Senior Software Developer Mercedes Benz Bengalore | BANGALORE |
| Name : | Shalini B.K. |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 3in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 9-3-1993 |
| Mother Tongue : | Veerabhadreshwara shwamy,Laksmidevi |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 9-3-1993 |
| Caste : | Hindu-SC caste |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Don know |
| Nakshatra / Star : | Uttara |
| Place of Birth : | Bhdravati |
| Time of Birth : | 5;AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : |
| Education : | MCA |
| Working as : | Senior Software Developer Mercedes Benz Bengalore |
| Working in : | BANGALORE |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | B,M Basappa(Not alive) / Rtd Police Inspector |
| Mother's Name / Occupation : | R,Hema(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 2 of 2 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 34 to 37 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu-SC caste |
| Sub caste : | |
| Education : | BE/ANY DEGREE |
| Occupation : | GOVERNMENT/PRIVATE/Busine |
| Annual Income : | Does not matter |