| Name : | Sindhu B.B |
| Age / Height : | 26years / 5ft 3in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | SADHU LINGAYATHARU |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE E&C |
| Working as - Working in: | Software developer at Neu Alto Technologies.pvt Ltd,Bengaluru | BENGALURU |
| Name : | Sindhu B.B |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Very fair |
| Height : | 5ft 3in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 13-11-2000 |
| Mother Tongue : | Ujjaini Marulasiddeshwara |
| Complexion : | Very fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 13-11-2000 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrishabha (Taurus) |
| Nakshatra / Star : | Rohini |
| Place of Birth : | DAVANGERE |
| Time of Birth : | 9;30AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | SADHU LINGAYATHARU |
| Education : | BE E&C |
| Working as : | Software developer at Neu Alto Technologies.pvt Ltd,Bengaluru |
| Working in : | BENGALURU |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | Sri;B M Basavaraj(Not alive) / BUSSINESS |
| Mother's Name / Occupation : | Sri Mati;G B Sakamma(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 27 to 31 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU |
| Education : | BE |
| Occupation : | ENGINEER OR GOOD JOB |
| Annual Income : | Does not matter |