| Name : | J Pavan |
| Age / Height : | 32years / 5ft 6in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | SADHU LINGAYATHARU |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | DIPLOMA |
| Working as - Working in: | Design Engg(V,J Industries Pvt Ltd) | BANGALORE |
| Name : | J Pavan |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 6in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 26-6-1994 |
| Mother Tongue : | Sri;Shivanaaradamuni |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | B +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 26-6-1994 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Makara (Capricorn) |
| Nakshatra / Star : | Shravana |
| Place of Birth : | Sravana |
| Time of Birth : | 10Pm |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | SADHU LINGAYATHARU |
| Education : | DIPLOMA |
| Working as : | Design Engg(V,J Industries Pvt Ltd) |
| Working in : | BANGALORE |
| Annual Income : | 6 lakh to 7 lakh |
| Father's Name / Occupation : | A R Jagadeesh(Alive) / Former |
| Mother's Name / Occupation : | Sunanda K L(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 27 to 31 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |