| Name : | Ajay E S |
| Age / Height : | 27years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Javali lingayath |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE Mechanical |
| Working as - Working in: | FDA Govt Employe PWD | Harihara |
| Name : | Ajay E S |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Date of birth : | 29-5-1999 |
| Mother Tongue : | Sri guru kottureshwara swamy |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 29-5-1999 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrischika (Scorpio) |
| Nakshatra / Star : | Vishaka |
| Place of Birth : | Hubballi |
| Time of Birth : | 7.37 Am |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Javali lingayath |
| Education : | BE Mechanical |
| Working as : | FDA Govt Employe PWD |
| Working in : | Harihara |
| Annual Income : | 5 lakh to 6 lakh |
| Father's Name / Occupation : | K E Shwamy(Not alive) / FDA Govt Emplayes |
| Mother's Name / Occupation : | Sheela Bedegere(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 20 to 26 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Veerashaiva Lingayatharu |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | ANY GOOD JOB |
| Annual Income : | Does not matter |