| Name : | Vinod Kumar T G |
| Age / Height : | 32years / 6ft 2in |
| Religion - Caste: | Hindu - Kuruba |
| Subcaste: | Atti kankana |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | PUC D.ed |
| Working as - Working in: | water supply unit | Tarikere |
| Name : | Vinod Kumar T G |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 6ft 2in |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Date of birth : | 22-2-1994 |
| Mother Tongue : | Boga nanjudeshwara &Girilaxmi |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | B +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 22-2-1994 |
| Caste : | Hindu - Kuruba |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrishabha (Taurus) |
| Nakshatra / Star : | Dont know |
| Place of Birth : | Tarikere |
| Time of Birth : | 5;30AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Atti kankana |
| Education : | PUC D.ed |
| Working as : | water supply unit |
| Working in : | Tarikere |
| Annual Income : | 2.5 lakh to 3 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Gurumurthi (Not alive) / |
| Mother's Name / Occupation : | Girijamma (Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 25 to 31 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Kuruba |
| Sub caste : | Kuruba |
| Education : | PUC |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |