| Name : | Chethan kumar V |
| Age / Height : | 31years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Mallagowdaru |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | Btech |
| Working as - Working in: | civil engeneer JSW pvt ltd | Bangalore |
| Name : | Chethan kumar V |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 16-8-1995 |
| Mother Tongue : | Veerabhadreshwara shwamy |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 16-8-1995 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Mesha (Aries) |
| Nakshatra / Star : | Ashwini |
| Place of Birth : | SAGARA |
| Time of Birth : | 6.30 PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Mallagowdaru |
| Education : | Btech |
| Working as : | civil engeneer JSW pvt ltd |
| Working in : | Bangalore |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | Veerabhardappa H(Alive) / Agricultural |
| Mother's Name / Occupation : | Jayyamma(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 23 to 29 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Any Lingayath |
| Education : | BE/MBA/MCA |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |