| Name : | Chandan G B |
| Age / Height : | 36years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Reddy Lingayatharu |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | DIPLOMA E&C |
| Working as - Working in: | MECHANICAL ENGINEERING | Bangalore. |
| Name : | Chandan G B |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 20-8-1990 |
| Mother Tongue : | Someshwara shwamy |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 20-8-1990 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Meena (Prisces) |
| Nakshatra / Star : | Revathi |
| Place of Birth : | Gowrapura |
| Time of Birth : |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Reddy Lingayatharu |
| Education : | DIPLOMA E&C |
| Working as : | MECHANICAL ENGINEERING |
| Working in : | Bangalore. |
| Annual Income : | 8 lakh to 9 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Bhargesh (Not alive) / Agricultural |
| Mother's Name / Occupation : | Shobha(Not alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 1 of 0 married |
| Looking Age : | 27 to 33 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 3in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Any Lingayath |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |