| Name : | Bhuvan s |
| Age / Height : | 30years / 5ft 3in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Veerashaiva Lingayatharu |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | Phara Medical |
| Working as - Working in: | Sr.Executive | Kanakarura |
| Name : | Bhuvan s |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 3in |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Date of birth : | 19-1-1996 |
| Mother Tongue : | Veerabhadreshwara |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 19-1-1996 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Dhanu (Sagittarious) |
| Nakshatra / Star : | Poorvashada |
| Place of Birth : | Kanakapura |
| Time of Birth : | 7.50 Pm |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Veerashaiva Lingayatharu |
| Education : | Phara Medical |
| Working as : | Sr.Executive |
| Working in : | Kanakarura |
| Annual Income : | 7 lakh to 8 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Somashekar (Alive) / Tailar |
| Mother's Name / Occupation : | Meenaski CA(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 23 to 29 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 1in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Lingayath |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |