| Name : | B R surya Tea |
| Age / Height : | 28years / 6ft 1in |
| Religion - Caste: | Hindu - Other |
| Subcaste: | Bala Balajiga |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B.COM |
| Working as - Working in: | Agriculture formina ,Realestate,Provision whole sales (Bussenes) | Bangalore |
| Name : | B R surya Tea |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 6ft 1in |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Date of birth : | 21-3-1998 |
| Mother Tongue : | Thirupathi Venkateshwara/ Mahalakshmi |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 21-3-1998 |
| Caste : | Hindu - Other |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Dhanu (Sagittarious) |
| Nakshatra / Star : | Moola |
| Place of Birth : | Bangalore |
| Time of Birth : | 3.09 AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Bala Balajiga |
| Education : | B.COM |
| Working as : | Agriculture formina ,Realestate,Provision whole sales (Bussenes) |
| Working in : | Bangalore |
| Annual Income : | 10 lakh to 11 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Balaraju S(Alive) / Bussiness |
| Mother's Name / Occupation : | Roopa Balaraju(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 22 to 28 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Other |
| Sub caste : | Nayadu /Bala Balajiga |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |