| Name : | Vishwanath T H |
| Age / Height : | 36years / 5ft 6in |
| Religion - Caste: | Hindu - Brahmana |
| Subcaste: | Bramana |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B.COM MCJ |
| Working as - Working in: | University K S working | Davangere |
| Name : | Vishwanath T H |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 6in |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Date of birth : | 24-3-1990 |
| Mother Tongue : | Honnammadevi Kalabhairashwamy |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 24-3-1990 |
| Caste : | Hindu - Brahmana |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Makara (Capricorn) |
| Nakshatra / Star : | Dhanista |
| Place of Birth : | Shivamogga |
| Time of Birth : | 1.45 AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Bramana |
| Education : | B.COM MCJ |
| Working as : | University K S working |
| Working in : | Davangere |
| Annual Income : | 3 lakh to 4 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Hemanna(Not alive) / |
| Mother's Name / Occupation : | Laxmi(Not alive) / |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 3 married |
| Looking Age : | 27 to 35 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Brahmana |
| Sub caste : | any caste |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |