| Name : | Arpith G J |
| Age / Height : | 34years / 5ft 11in |
| Religion - Caste: | Hindu 2nd-Marrige |
| Subcaste: | Reddy Lingayatharu |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE CIVIL |
| Working as - Working in: | Trading Share Market | Ranebennuru |
| Name : | Arpith G J |
| Marital Status : | Divorcee |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 11in |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Date of birth : | 6-2-1992 |
| Mother Tongue : | Kalabairaveshwara ,Seddeshwara |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 6-2-1992 |
| Caste : | Hindu 2nd-Marrige |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Kumbha (Aquarious) |
| Nakshatra / Star : | Shatadisha |
| Place of Birth : | Chithradurga |
| Time of Birth : | 11.45 AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Reddy Lingayatharu |
| Education : | BE CIVIL |
| Working as : | Trading Share Market |
| Working in : | Ranebennuru |
| Annual Income : | 9 lakh to 10 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Jagadesh G R(Alive) / Rtd.Lecturer |
| Mother's Name / Occupation : | Umadeevi B M(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 26 to 33 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Lingayath |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |