| Name : | Beeresh M |
| Age / Height : | 27years / 5ft 8in |
| Religion - Caste: | Hindu - Kuruba |
| Subcaste: | Kurubha attikankana |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | SSLC |
| Working as - Working in: | Agiricultural / KEB work | DAVANGERE (D) |
| Name : | Beeresh M |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 8in |
| Weight : | 71 Kg - 80 K |
| Date of birth : | 15-5-1999 |
| Mother Tongue : | Myloralingeshwara .Chaudeshwari |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 15-5-1999 |
| Caste : | Hindu - Kuruba |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Dhanu (Sagittarious) |
| Nakshatra / Star : | Uttarashada |
| Place of Birth : | Asagudu Davanagere |
| Time of Birth : |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Kurubha attikankana |
| Education : | SSLC |
| Working as : | Agiricultural / KEB work |
| Working in : | DAVANGERE (D) |
| Annual Income : | 7 lakh to 8 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Mariseddappa(Alive) / Agriculturalist |
| Mother's Name / Occupation : | Gangamma (Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 2 married |
| Looking Age : | 22 to 26 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 3in |
| Caste : | Hindu - Kuruba |
| Sub caste : | Kuruba |
| Education : | SSLC |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |