| Name : | Kirankumar rao M |
| Age / Height : | 28years / 5ft 2in |
| Religion - Caste: | Hindu- Marataru |
| Subcaste: | skhatriya Marataru |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BA |
| Working as - Working in: | Amazan office | Davangere |
| Name : | Kirankumar rao M |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 2in |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Date of birth : | 13-9-1998 |
| Mother Tongue : | Kalabhairaveeshwara .sampege maramma |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 13-9-1998 |
| Caste : | Hindu- Marataru |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrishabha (Taurus) |
| Nakshatra / Star : | Mrugashira |
| Place of Birth : | Davangere |
| Time of Birth : | 10.30 AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | skhatriya Marataru |
| Education : | BA |
| Working as : | Amazan office |
| Working in : | Davangere |
| Annual Income : | 3 lakh to 4 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Mangunath rao HG(Alive) / TARAGARA WORK |
| Mother's Name / Occupation : | Prabhavathi(Alive) / housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 21 to 27 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 1in |
| Caste : | Hindu- Marataru |
| Sub caste : | Marataru |
| Education : | PUC/SSLC/Any Degree |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |