| Name : | Bhumika MC |
| Age / Height : | 26years / 5ft 4in |
| Religion - Caste: | Hindu - Sadu Lingayath |
| Subcaste: | Shrungaradaru .Sadhu lingayath |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BAMS |
| Working as - Working in: | | |
| Name : | Bhumika MC |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 4in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 26-9-2000 |
| Mother Tongue : | Marulasiddeshwara ,Bathi seddappa |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 26-9-2000 |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Don know |
| Nakshatra / Star : | Chitta |
| Place of Birth : | Davangere |
| Time of Birth : | 9.30 AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Shrungaradaru .Sadhu lingayath |
| Education : | BAMS |
| Working as : | |
| Working in : | |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | Channabasappa(Alive) / Agricultural |
| Mother's Name / Occupation : | Suma(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 27 to 30 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU |
| Education : | BAMS MBBS |
| Occupation : | Medical |
| Annual Income : | Does not matter |