| Name : | PRIYA A J |
| Age / Height : | 28years / 5ft 4in |
| Religion - Caste: | Hindu - Sadu Lingayath |
| Subcaste: | SADHU LINGAYATHARU |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE |
| Working as - Working in: | SOFTWARE ENGINEER | BANGALURU |
| Name : | PRIYA A J |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 4in |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Date of birth : | 15-6-1998 |
| Mother Tongue : | DHYAMALAMHA DEEVI |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 15-6-1998 |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Makara (Capricorn) |
| Nakshatra / Star : | Dhanista |
| Place of Birth : | DAVANGERE |
| Time of Birth : | 6.30AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | SADHU LINGAYATHARU |
| Education : | BE |
| Working as : | SOFTWARE ENGINEER |
| Working in : | BANGALURU |
| Annual Income : | 10 lakh to 11 lakh |
| Father's Name / Occupation : | JAYARAJU S(Alive) / Agriculturalist |
| Mother's Name / Occupation : | Gayathri AJ(Alive) / |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 28 to 33 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU |
| Education : | BE/MBA/MCA |
| Occupation : | Software Engineer/Govt. E |
| Annual Income : | Does not matter |